Gorzów: Olbrzymie kolejki... do urzędu

2020-03-06 19:46
Starostwo Powiatowe Gorzów
Autor: Przemek Mazurek W Starostwie Powiatowym w Gorzowie od świtu trwa walka o numerek.

Petenci, którzy muszą załatwić sprawy w Starostwie Powiatowym w Gorzowie stoją w długich kolejkach by zdobyć potrzebny numerek. Największe problemy dotyczą wydziału komunikacji i rejestracji pojazdów.

Zdarza się, że petenci nie mogą załatwić sprawy bo brakuje numerków. Interesanci stoją w kolejkach i się denerwują. Ich zdaniem winna jest zła organizacja pracy w urzędzie. 

- Rano trwa walka o numerek - mówi Jerzy, biznesmen, który regularnie odwiedza urząd:

Problemy - jak tłumacza urzędnicy - pojawiły się po zmianie przepisów dotyczących rejestracji samochodów - za nieprzerejestrowanie auta grozi kara finansowa. Nie pomaga też nowe oprogramowanie, przez które rejestracja pojazdów wydłuża się o ok.30 minut. W międzyczasie pojawiły się też braki kadrowe.

- Doświadczeni pracownicy złożyli wypowiedzenia pod koniec poprzedniego roku i mieliśmy kłopot z obsadą stanowisk. Natomiast, żeby przeszkolić nowego pracownika, by mógł sam przyjmować wnioski potrzeba kilku miesięcy - mówi Katarzyna Bielecka, pełniąca obowiązki naczelnika Wydziału Komunikacji w Starostwie Powiatowym.

Po wejściu nowych przepisów wydział komunikacji ma miesięcznie o ok. czterysta wniosków więcej. Jak mówią urzędnicy - kolejki mają się zmniejszyć w najbliższym czasie. Zostało otwarte kolejne okienko do obsługi interesantów a nowi pracownicy nabierają doświadczenia. Za dwa miesiące w Witnicy ma też zostać otworzona nowa filia starostwa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE