Gorzów: Około stu Lubuszan jest pod stałą obserwacją pod kątem koronawirusa

2020-03-04 17:50
W Urzedzie Wojeqwódzkim w Gorzowie działa sztab zarządzania kryzysowego.
Autor: Przemek Mazurek

Cztery osoby są też dodatkowo objęte kwarantanną. Służby działają w stanie podwyższonej gotowości, po tym jak w środę (04.03) został potwierdzony pierwszy przypadek koronowirusa w województwie. Chory mężczyzna przebywa w szpitalu w Zielonej Górze.

- Jesteśmy w stałym kontakcie z pacjentami - mówi Dorota Konaszczuk, Lubuski Inspektor Sanitarny.

Na chorych czekają m.in. specjalne karetki. Służby przypominają też o zadbanie o własne bezpieczeństwo. - Wirus przenosi się drogą kropelkową, więc istotna jest profilaktyka czyli odpowiednia higiena rąk -mówi Aneta Mokosa, rzecznik wojewódzkiego sanepidu w Gorzowie.

Przypomnijmy, zarażonym koronowirusem jest mieszkaniec Cybinki w powiecie słubickim, którego stan lekarze określają jako dobry. Wojewoda Lubuski wraz z Lubuskim Inspektorem Sanitarnym zapewniają mieszkańców województwa, że sytuacja jest pod kontrolą i nie ma żadnego niebezpieczeństwa.

Co raz więcej gorzowskich instytucji wprowadza też środki do dezynfekcji rąk. Dozowniki ze specjalnym środkiem pojawiły się m.in. w kompleksie Słowianki, czy w  gorzowskim urzędzie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE