Gorzów: Oferty na stadion lekkoatletyczny za DROGIE. Będą zmiany w projekcie!

2020-06-29 15:38 Kły
gorzów stadion lekka1
Autor: Fragles

Gorzowski magistrat unieważnił przetarg na nowy obiekt przy ul. Krasińskiego. By go trochę "odchudzić" cenowo, pojawią się pewne ograniczenia, ale na pewno nie dotyczące infrastruktury sportowej. Kolejny przetarg m być ogłoszony jak najszybciej.

Pięć firm, które złożyły oferty zaproponowały o wiele wyższe ceny – od 18 do 22 milionów złotych. Gorzowski ratusz pozyskuje środki na modernizację – aktualnie ma około 14,5- 15 milionów złotych. Niestety to ciągle za mało, więc urzędnicy podjęli decyzję.

- Podjęliśmy działania związane z pewnymi korektami w dokumentacji projektowej, by obniżyć ceny przetargowe. Chodzi o zbiorniki retencyjne czy przeciwpożarowe. Być może nie trzeba będzie ich budować, a wodę do gaszenia pożarów dostarczy PWIk-a z sieci zewnętrznych - mówi Agnieszka Surmacz, wiceprezydent Gorzowa.

gorzów stadion lekka2
Autor: coola Minister sportu na stadionie w Gorzowie.

5,5 miliona złotych na inwestycje przekazał rząd. Danuta Dmowska – Andrzejuk, minister sportu podczas wizyty w Gorzowie zachęcała do budowy stadionu. Jak mówiła -  na te środki mogą znaleźć się inni chętni oczekujący na liście. Dodała także, że ministerstwo może dofinansować zadanie do 50 procent.

Kolejny przetarg ma być ogłoszony pod koniec lipca. Zmieni się także termin zakończenia przebudowy obiektu- na maj 2022 roku. Pierwotnie stadion miał być gotowy na koniec przyszłego roku.

Przypomnijmy- obiekt przy Krasińskiego wymaga gruntownej przebudowy. W planach jest ośmiotorowa bieżnia, skocznie oraz boiska z nawierzchnią naturalną.