Gorzów: W 2022 wyższe podatki od mieszkań, lokali i gruntów

2021-10-27 17:43
Radni o swoich dietach debatowali w ubiegły piątek - 17 kwietnia.
Autor: fot. archiwum prywatne miasta Sprawą powołania spółki komunalnej zajmą się radni.

Ta decyzja nikogo nie ucieszy, bo nikt nie chce płacić większych podatków. Prezydent Jacek Wójcicki przekonuje, że jest konieczna, bo ceny szybują w górę i miasto potrzebuje dodatkowych pieniędzy, żeby funkcjonować.

Gorzowianie zapłacą wyższe podatki od nieruchomości. Taką decyzję podjęli radni na środowej (27.10) sesji. ​Większe podatki zapłacimy za mieszkania, grunty, lokale gospodarcze. Podatek od mieszkań wzrośnie o 4 grosze za metr kwadratowy i wyniesie 77 groszy. Za metr kwadratowy lokalu, w którym prowadzona jest działalność gospodarcza zapłacimy 25 zł 64 groszy, teraz jest 24,37 zł. A opłata od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej wyniesie równą złotówkę, czyli o 5 groszy więcej.

Wyższe podatki idą w górę tak naprawdę o wskaźnik inflacji. Wszystko wokół drożeje. A musimy zapewnić bieżące działanie miasta, utrzymanie oświaty, utrzymanie naszych obiektów, oświetlenie, ulice - mówi Jacek Wójcicki prezydent Gorzowa.

Mieszkanie
Autor: materiały prasowe Podatek od mieszkań wzrośnie o 4 grosze za 1 m kw.

Dzięki podwyżce budżet miasta wzbogaci się o blisko 4 mln zł. Nowe stawki wchodzą w życie z początkiem nowego roku.

Jaki styl wnętrza najbardziej do Ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 10
Który salon najchętniej przeniosłabyś/przeniósłbyś do swojego mieszkania?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE