Gorzów: Niech część uchodźców nie płaci za zbrodnie Putina

2022-03-09 13:38
baptyści gorzów
Autor: Stiopa/wikipedia.org

Apeluje do władz Gorzowa prof. Paweł Leszczyński z Akademii im. Jakuba z Paradyża. Zdaniem gorzowskiego naukowca MZK powinno się mocno zastanowić nad dodaniem komunikatów w języku rosyjskim.

Jak zauważył od jakiegoś czasu przewoźnik wprowadził takie w języku ukraińskim. Prof. Leszczyński uzasadnia, że dla niektórych uchodźców z Ukrainy wciąż może być to bariera językowa nie do przeskoczenia:

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 25.02.2022r.

Są Ukraińcy ukraińskojęzyczni, ale też Ukraińcy rosyjskojęzyczni. Dobrze by było, żeby język rosyjski, czyli Tołstoj, Dostojewski, Wysocki i inni nie płacili ceny za Putina.

Jak dodaje, społeczność z dalekiej południowo-wschodniej Ukrainy do Gorzowa przybywała już po rozpoczęciu wojny o Donbas w 2014 roku. Rosyjskojęzyczni Ukraińcy zgromadzeni są w jednej z dwóch parafii przy kościele Baptystów w Gorzowie na ulicy Kosynierów Gdyńskich.

Tam razem z polską parafią przygotowują pomoc dla uchodźców i rodaków, którzy zostali na Ukrainie.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Liczymy sąsiadów największych państwa świata

Pytanie 1 z 20
Z iloma państwami graniczą Niemcy?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE