Gorzów: Nie przebudowa, a tylko remont na Kosynierów Gdyńskich

2022-08-05 11:19
kosynierów gdyńskich
Autor: Fragles

Gorzowscy urzędnicy pracują teraz nad szczegółami technicznymi inwestycji. Pierwotne plany trzeba było porzucić, ewentualne koszty, które prezydent Jacek Wójcicki szacuje na około 100 milionów złotych - przekraczają możliwości finansowe miasta

Nie wystarczy na pewno sfrezowanie dotychczasowej zniszczonej nawierzchni na Kosynierów, na to nie pozwala jednak słaba podbudowa jezdni. Przetarg ma być rozpisany po wakacjach, jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, prace rozpoczną się w przyszłym roku.

Eska Summer City Olsztyn! Stare Miasto i Ławeczka Mikołaj Kopernika

Przypomnijmy, inwestycja miała objąć remont i przebudowę Kosynierów Gdyńskich na długości od ronda Kosynierów do skrzyżowania ze Słowiańską, Żwirową i Roosevelta. Projekt uwzględniał także stworzenie ronda na krzyżówce ulic Słowiańskiej i Fredy.

Miasto na inwestycję ma zapisane w tegorocznym budżecie 3 miliony złotych, dysponuje także dysponuje także trzydziestoma milionami złotych z rządowego dofinansowania.

QUIZ. To coś dobrego czy złego? Szalony test! Masz 50 proc. szans

Pytanie 1 z 12
Czarny kot spokojnie, z godnością i charakterystyczną dla swojego gatunku nonszalancją, przechodzi Ci drogę w poprzek. Według starego przesądu to coś dobrego czy złego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE