Gorzów: Nie dla wszystkich świeże powietrze. Mieszkańcy Zakanala nie mogą otwierać okien

2020-04-08 19:23
Gorzów zakanale
Autor: mops Spokojna dzielnica i duży zapachowy problem.

Wszystko przez bardzo brzydki zapach, który od kilku dni unosi się nad tą częścią Gorzowa. Jak się okazuje wszytko przez... nawóz stosowany przez okolicznych rolników.

Jak nam powiedziała Joanna Korzenieniewska, z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta, problem pojawia się od kilku lat. Trwają prace rolne i taki zapach wydziela stosowany przez rolników nawóz. Mieszkańcom pozostaje czekać.

Gorzów zakanale
Autor: mops Domowe ogródki puste z powodu fetoru.

Dla gorzowian to niewielkie pocieszenia. Pandemia powoduje, że nie mogą wychodzić z domów a gospodarka rolna sprawia, że nie mogą nawet otworzyć okien, wyjść na balkon czy do ogródków, których na Zakanalu nie brakuje.

Okazuje się, że mieszkańcy tej dzielnicy mają jeszcze jeden zapachowy problem. Chodzi o spalanie śmieci m.in. z plastiku. W takich sytuacjach mogą jednak interweniować. Trzeba informować Straż Miejską.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE