Gorzów: Narodziny dziecka znów w rodzinnym gronie, ale pod pewnymi zasadami

2020-06-05 13:00
gorzow bobas
Autor: RGDJ/pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Gorzowski szpital przy Dekerta wznowił porody z osobami towarzyszącymi. To z pewnością ucieszy przyszłe mamy, które w tych wyjątkowych chwilach potrzebują wsparcia bliskich. Jednak do spełnienia są pewne wymogi. Jakie?

Od czwartku (4.06) ponownie osoba towarzysząca może uczestniczyć w porodzie w gorzowskiej lecznicy. By tak się stało musi wykonać test na koronawirusa.

Partner, przyjaciółka lub po prostu ktoś bliski będzie musi mieć ze sobą aktualny, ujemny wynik wymazu w kierunku COVID-19.  Wykonać go trzeba najpóźniej pięć dni przed porodem. Test można zrobić np. w prywatnych punktach pobrań.

Gdy jest już potrzebne badanie, osoba towarzysząca wejdzie do szpitala, gdy ruszy akcja porodowa. Będzie miała zamierzoną temperaturę oraz wypełni specjalną ankietę. Na sali porodowej musi mieć odpowiedni ubiór-  fartuch i rękawiczki. Rodzącej może towarzyszyć maksymalnie dwie godziny po zakończeniu porodu.

Niedawno rodzinne porody przywrócono na przykład w szpitalach w Międzyrzeczu czy w Międzychodzie. W Gorzowie, przypomnijmy, ze względu na pandemię koronawirusa przez kilka tygodni były one wstrzymane.

Sonda z krwiodawstwa. Dlaczego oddajecie krew?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE