Gorzów: Na szczepienia dowozić będą samorząd i straż pożarna

2021-01-13 11:29 sg
Gorzów: szczepienie
Autor: Agnieszka Wiśniewska

Osoby, które chcą się zaszczepić przeciwko COVID-19, ale mają problemy z poruszaniem się mogą liczyć na transport. W Gorzowie transport do punktów szczepień zorganizuje miast. W akcję ma być także zaangażowana straż pożarna. W przyszłym tygodniu miasto uruchomi telefon, pod który można się zgłaszać.

Miasto będzie dowozić na szczepienia. W drugiej połowie stycznia rusza rejestracja szczepień przeciw COVID-19 dla mieszkańców. W pierwszej kolejności skorzystają z tego najstarsi, czyli osoby po 80 roku życia. Część z nich ze względu na wiek i schorzenia może mieć problem z dotarciem do punktu szczepień. Przewidziano dla nich specjalne rozwiązania.

- Będzie możliwość dowiezienia do punktu szczepień i podania szczepionki. Ale także rozważana jest możliwość wykonania szczepienia w domu pacjenta - mówi Joanna Branicka, rzecznik prasowy lubuskiego NFZ.

Transport mają zapewnić samorządy. Prezydent Gorzowa zapewnia, że miasto jest przygotowane i nie powinno być z tym kłopotów.

- My na co dzień dowozimy osoby niepełnosprawne, mamy taką miejską taksówkę dla tych osób, więc to nie będzie problem. Tym bardziej, że zostało zapowiedziane, że Państwowa Straż Pożarna i Ochotnica Straż Pożarna będą dedykowane do pomocy - mówi Jacek Wójcicki.

W przyszłym tygodniu miasto uruchomi nr telefonu, pod który mogą zgłaszać się mieszkańcy, którzy potrzebują dowozu do punktu szczepień. Rejestracja osób, które chcą przyjąć szczepionkę rozpocznie się 15 stycznia.