Gorzów: Na środowej sesji radni zajmą się budżetem obywatelskim

2021-01-25 18:05
Gorzów: budżet obywatelski
Autor: SG Budżet obywatelski 2021.

W budżecie obywatelskim zajdą zmiany. To wynik rozmów z mieszkańcami. Teraz będzie określone ile pieniędzy można przeznaczyć na nagrody, jak zapewnić dostęp dla mieszkańców, co jeżeli jedno zadanie zgłosi kilka osób. O zmianach zdecydują radni podczas najbliższej sesji.

Szykują się zmiany w budżecie obywatelskim. Chodzi o to, jakie warunki musi spełniać kierowany do niego projekt. W przypadku zgłoszenia kilku wniosków dotyczących tego samego zadania, wybrany będzie ten złożony najwcześniej. Jeżeli projekt zakłada zakup upominków lub nagród można na nie przeznaczyć 15 proc. środków. A jeśli pomysł został odrzucony można odwołać się od tej decyzji za pomocą maila. No i wreszcie ogólnodostępność. Jeżeli np. szkoła będzie chciała zrealizować inwestycję, musi określić w jaki sposób zapewni dostęp do niej gorzowianom. Nowe zapisy pozwalają także na ograniczenie dostępności w godzinach nocnych.

Głównie przez szkoły zgłaszane są problemy związane z zapewnieniem ogólnodostępności. Zdecydowaliśmy się, żeby w godzinach nocnych (23.00 – 6.00) infrastruktura z budżetu obywatelskiego mogła być zamykana - mówi Iga Kalbarczyk z Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji.

Nowości dotyczą też konsultacji społecznych. Zmiany odpowiadają na panującą pandemię. Wprowadza się możliwość prowadzenia spotkań i dyskusji online, jeżeli warunki zdrowotne tego wymagają. Nad proponowanymi zmianami pochylą się radni na najbliższej sesji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE