Gorzów: Na osiedlach pojawią się trenerzy, jeżeli miasto znajdzie na to pieniądze

2021-05-04 17:47
Gorzów: boisko
Autor: Fragles Czy na szkolnych obiektach pojawią sie trenerzy, kórzy zadbają o kondycję gorzowian?

Gorzowski AWF prowadzi z miastem rozmowy na temat uruchomienia programu „osiedlowego trenera”. Planuje się, żeby na obiektach szkolnych odbywały się zajęcia sportowe i rekreacyjne dla gorzowian w różnym wieku. Taki program miałby ruszyć w przyszłym roku.

Czy osiedlowi trenerzy zadbają o kondycję gorzowian? Gorzowski AWF rozmawia na temat takiego programu z gorzowskimi urzędnikami. W różnych częściach miasta mieliby pracować trenerzy, którzy popołudniami prowadziliby zajęcia sportowo-rekreacyjne na szkolnych obiektach. Jedni zajmowaliby się przedszkolakami, inni seniorami, a kolejni młodzieżą. Jeżeli magistrat znajdzie pieniądze na programu, ten ruszyłby w przyszłym roku.

Tego typu projekty to jest powinność każdego samorządu, jeśli chcemy mieć mieszkańców zdrowych, dobrze się czujących. AWF chce być absolutnie tutaj jednym z ważniejszych podmiotów, dającym i ludzi i wszystkie swoje środki logistyczne - mówi prof. Piotr Żurek dziekan Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej w Gorzowie.

Gorzów: ZWKF
Autor: SG W projekcie chce uczestniczyć ZWKF w Gorzowie.

Trenerami osiedlowymi mają być studenci i absolwenci ZWKF, ale także animatorzy, trenerzy personalni nie związani z uczelnią. Przez pandemię i izolację przybyło nam kilka kilogramów, warto by było także uaktywnić sportowo dzieci i młodzież. Zatem taki program bardzo by się przydał. Podobny działa w Poznaniu od 2009 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE