Gorzów: Na osiedlach pojawią się trenerzy, jeżeli miasto znajdzie na to pieniądze

2021-05-04 17:47
Gorzów: boisko
Autor: Fragles Czy na szkolnych obiektach pojawią sie trenerzy, kórzy zadbają o kondycję gorzowian?

Gorzowski AWF prowadzi z miastem rozmowy na temat uruchomienia programu „osiedlowego trenera”. Planuje się, żeby na obiektach szkolnych odbywały się zajęcia sportowe i rekreacyjne dla gorzowian w różnym wieku. Taki program miałby ruszyć w przyszłym roku.

Czy osiedlowi trenerzy zadbają o kondycję gorzowian? Gorzowski AWF rozmawia na temat takiego programu z gorzowskimi urzędnikami. W różnych częściach miasta mieliby pracować trenerzy, którzy popołudniami prowadziliby zajęcia sportowo-rekreacyjne na szkolnych obiektach. Jedni zajmowaliby się przedszkolakami, inni seniorami, a kolejni młodzieżą. Jeżeli magistrat znajdzie pieniądze na programu, ten ruszyłby w przyszłym roku.

Tego typu projekty to jest powinność każdego samorządu, jeśli chcemy mieć mieszkańców zdrowych, dobrze się czujących. AWF chce być absolutnie tutaj jednym z ważniejszych podmiotów, dającym i ludzi i wszystkie swoje środki logistyczne - mówi prof. Piotr Żurek dziekan Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej w Gorzowie.

Gorzów: ZWKF
Autor: SG ZWKF w Gorzowie (fot. archiwum)

Trenerami osiedlowymi mają być studenci i absolwenci ZWKF, ale także animatorzy, trenerzy personalni nie związani z uczelnią. Przez pandemię i izolację przybyło nam kilka kilogramów, warto by było także uaktywnić sportowo dzieci i młodzież. Zatem taki program bardzo by się przydał. Podobny działa w Poznaniu od 2009 roku.

Sonda
Czy biegasz podczas epidemii koronawirusa?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE