Gorzów: Na osiedlu Słonecznym powstaje tor rowerowy. Chętni na przejażdzkę?

2020-07-15 8:10
Gorzów: tor rowerowy
Autor: SG Jeszcze go nie widać, ale do końca wakacji powstanie tu tor rowerowy.

To ma być tor rowerowy, z którego będą mogły korzystać dzieci i młodzież. Inwestycja realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wszystko ma być gotowe do końca sierpnia.

Ruszyła budowa toru rowerowego przy ulicy Polarnej na osiedlu Słonecznym. Dokładnie - w okolicach przedszkola i żłobka. Wykonawca rozpoczął prace w poniedziałek (13.07).Na początek zabrał się za wyrównanie terenu.

Sam tor to niewielki owal o długości 22 metrów i szerokości 10 metrów. Nawierzchnia będzie z tłucznia, obok znajdą się ławki i kosze.

- Projekt był zgłoszony w kategorii rejonowej Budżetu Obywatelskiego przez jednego z mieszkańców osiedla. Cieszymy się, że mieszkańcy zgłaszają także pomysły dotyczące infrastruktury sportowej, które mają być dedykowane młodzieży i dzieciom - mówi Iga Kalbarczyk z Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji.

Gorzów: tor rowerowy
Autor: SG Tor rowerowy ucieszy najmłodszych mieszkańców os. Słonecznego

Tor ma być gotowy do końca sierpnia. Koszt wykonania to ponad 65 tysięcy złotych.​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE