Gorzów: centrum

i

Autor: SG Centrum Gorzowa.

Gorzów na odległej pozycji w rankingu zielonych miast w Polsce

2021-06-17 16:01

Elektryczne hulajnogi nie pomogły. Gorzów w rankingu zielonych miast zajął 48 pozycję. Twórcy raportu przebadali 66 polskich miast. Gorzów bardzo kiepsko wypadł w kwestii działań na rzecz jakości powietrza, niewiele lepiej pod względem dostępności do lekarzy i szpitalnych łóżek.

Czy Gorzów to miasto zielone? Nie bardzo - tak wynika z raportu przygotowanego na zlecenie Fundacji Schumana​. Na 66 polskich miast Gorzów zajął 48 pozycję. Twórcy raportu sprawdzali indywidualny transport elektryczny, transport publiczny, działania na rzecz jakości powietrza, czy zdrowie publiczne.

Gorzów: hulajnogi

i

Autor: SG Gorzów najlepszy był w kategorii indywidulanego transportu elektrycznego.

Gorzów najlepiej wypadł, co zaskakujące, w transporcie elektrycznym, czyli chodzi o hulajnogi, samochody elektryczne, stacje ładowania. Zajął szóste miejsce pozostawiając za sobą Wrocław, Gdańsk, Poznań czy Warszawę. Z kolei najgorzej oceniono działania na rzecz poprawy powietrza- co oznacza likwidację pieców, czy wsparcie dla odnawialnych źródeł energii, np. dopłaty do paneli słonecznych. Gorzów był przedostatni. Miasto kiepsko wypadło także, jeżeli chodzi o dostęp do lekarzy, miejsc w szpitalach i liczby zgonów na choroby układu oddechowego. Przeciętnie oceniono komunikację miejską i zaangażowane gorzowian w działania na rzecz ochrony środowiska, takie jak segregacja śmieci.

Według raportu najbardziej zielonym miastem w Polsce jest Lublin, a najmniej Świnoujście.

Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE