Gorzów: Na co pozwoli pandemia? Jaki będzie tegoroczny Budżet Obywatelski?

2021-02-19 16:11
Gorzów: budżet obywatelski
Autor: SG Spotkania z mieszkańcami w sprawie BO zaplanowano na czerwiec (fot. archiwum).

Maraton pisania wniosków pomagał mieszkańcom w dobrym przygotowaniu dokumentów przed złożeniem do Budżetu Obywatelskiego. Dlatego mimo pandemii magistrat z niego nie rezygnuje. Tegoroczna edycja BO rusza w Gorzowie 8 marca.

Maraton pisania wniosków do Budżetu Obywatelskiego odbędzie się - zapewniają gorzowscy urzędnicy. Nie wiadomo tylko w jakiej formie. Czy tradycyjnej czy online. Wszystko zależy od sytuacji pandemicznej. Wnioski do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego będzie można składać od 8 marca. Żeby pomóc mieszkańcom w ich przygotowaniu magistrat organizował tzw. maratony pisania wniosków. Urzędnicy podpowiadali czy pomysł jest możliwy do realizacji, jak obliczyć jego koszt.

Jeżeli ktoś ma potrzebę przedyskutowania, jakie środki będą potrzebne, jaki zakres będzie realizowany, np. przy placu zabaw. Może się dowiedzieć, że oprócz samych urządzeń potrzebne jest jeszcze odwodnienie terenu, jego zagospodarowanie i ogrodzenie - mówi Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa:

Ze względu na pandemię nie wiadomo jeszcze czy w rejonach odbędą się spotkania z mieszkańcami. Pula Budżet Obywatelskiego 2022 to 7,5 mln zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE