Gorzów: Muzyczny Nocny Szlak Kulturalny w filharmonii i muzeum

2021-06-11 15:04
Gorzów: filharmonia
Autor: SG Filharmonia Gorzowska.

W przypadku filharmonii to nic zaskakującego. Na Placu Sztuk zaprezentują się perkusiści, którzy poszukają rytmu ulicy. Natomiast w muzealnej willi rozbrzmiewać będzie muzyka włoska.

Muzeum i filharmonia zapraszają na muzyczne niespodzianki. Podczas tegorocznego Nocnego Szlaku Kulturalnego warto odwiedzić obie sąsiadujące ze sobą instytucje. Najpierw zapraszają muzealnicy do willi przy ul. Warszawskiej. W sali malarskiej o 19.30 odbędzie się koncert włoskiego kompozytora.

Francesco Bottigliero zjawi się w naszym zespole willowo-ogrodowym i zostaną wykonane podczas tego koncertu kompozycje jego autorstwa, m. in. wariacje na temat Chopina - mówi Katarzyna Chorążyczewska z muzeum lubuskiego.

Gorzów: muzeum
Autor: SG Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie.

Filharmonia zaprasza na wydarzenie Rytm ulicy. Mieszkańcom zaprezentuje się grupa perkusistów. I to trzykrotnie: o 21, 21:30 i 22. Występy odbędą się na Placu sztuk.

Czterech bardzo pomysłowych, bardzo wszechstronnych perkusistów, nieco szalonych, ponieważ będą pokazywać, że rytm drzemie nie tylko w instrumentach perkusyjnych, że instrumenty perkusyjne to nie tylko perkusja. To instrumentarium może być bardzo szerokie i bardzo nieoczywiste - mówi Urszula Śliwińska, rzecznik filharmonii.

Nocny Szlak Kulturalny odbędzie się w sobotę. Gorzowianie mają do wyboru 38 miejsc. Wydarzenia artystyczne odbywać się będą od godziny 15 do 4 nad ranem. Program NSK można znaleźć na stronie gorzowskiego MCK.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE