Gorzów: Mural zachęca, żeby odwiedzić Niemcy i przy okazji oczyszcza nam powietrze

2022-10-11 16:40
Gorzów: mural
Autor: Fundacja EcoEvolution.org

Wielkoformatowy obraz powstał na jednym z bloków przy ul. Górczyńskiej. Przedstawia on berlińską Bramę Brandenburską. Do stworzenia malowidła wykorzystano farby, które tak jak drzewa, oczyszczają powietrze z niebezpiecznych substancji.

Mural oczyszcza powietrze i zachęca do odwiedzenia Niemiec. W Gorzowie przy ul. Górczyńskiej powstał Eko-mural przedstawiający Bramę Brandenburską. ​Do jego namalowania wykorzystano farby, które redukują szkodliwe tlenki azotu. Mural oczyszcza powietrze z siłą 29 drzew.

Gorzów: mural
Autor: Fundacja EcoEvolution.org

Street Art powstał w ramach ogólnopolskiej kampanii “Naturalnie Niemcy”, którą prowadzi Niemiecka Centrala Turystyki. W całej Polsce powstało 10 podobnych wielkoformatowych obrazów. Kampania namawia do turystycznego poznania naszego zachodniego sąsiada, a także żeby podróżować w sposób zrównoważony, przyjazny środowisku naturalnemu.

QUIZ. Sprawdź, czy jesteś mistrzem przysłów. Nie zdobyć 8/10 to prawdziwy obciach

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Co to znaczy?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE