Gorzów: Młodzież bałagani, to młodzież posprząta… i to z własnej inicjatywy

2021-04-22 16:46
Gorzów: sprzątanie
Autor: Mateusz Szwarc Uczestnicy pierwszej akcji sprzątania.

Młodzi gorzowianie w niedzielę, drugi raz udadzą się na tereny popoligonowe, żeby zbierać śmieci. Tą akcją chcą pokazać że młodzież jest odpowiedzialna i zależy jej na mieście. Akcja ruszy 25 kwietnia w samo południe.

Sprzątają, bo chcą pokazać, że młodzież to nie patologia. ​W niedzielę (25.04) w Gorzowie odbędzie się druga akcja zbierania śmieci na terenach popoligonowych. Organizatorem jest gorzowska Młodzieżowa Rada Miasta. Za pierwszym razem młodzi gorzowianie zebrali kilka worków plastiku i szkła. Oczyścili hektar terenu. Liczą, że tym razem uda się zrobić więcej.

Byśmy chcieli przynajmniej dwukrotnie większy teren porządnie posprzątać, żeby następną taką akcję przeprowadzić w innym miejscu. Ta akcja skierowana jest głównie do młodzieży, żeby pokazać że to młodzież działa. Że ta, tfu, młodzież bałagani, to ta, tfu, młodzież posprząta - mówi Paweł Ferensztajn, pomysłodawca akcji.

Gorzów: śmieci
Autor: Mateusz Szwarc

Jeżeli ktoś chciałby się przyłączyć, wystarczy, że przed godziną 12 w niedziele pojawi się przed nowym marketem budowlanym, który powstał w miejsce Tesco przy ul. Myśliborskiej. Worki na odpady zapewniają organizatorzy. Pomysłodawcy akcji liczą na udział wielu młodych gorzowian. Dbajmy o własne środowisko.

Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE