Gorzów: mikołaje

i

Autor: SG Pierwszy spływ odbył sie rok temu.

Gorzów: Mikołaje znowu wybiorą kajaki i Kłodawkę

2021-11-29 17:08

Czwartego grudnia, czyli trochę wcześniej, do Gorzowa przypłyną kajakami Mikołaje. Spływ organizuje Stowarzyszenia EuroJumelages. Orszak z prezentami popłynie Kłodawką do Parku Wiosny Ludów.

Zamiast reniferów - kajaki. ​W sobotę (4.12) do Gorzowa przypłynie kilkunastu Mikołajów. Tego dnia odbędzie się barbórkowo-mikołajkowy spływ Kłodawką. Orszak Mikołaja ruszy o godzinie 12 z okolic ul. Chodkiewicza i godzinę później powinien dopłynąć do Parku Wiosny Ludów. Tam Mikołaje rozdadzą grzecznym dzieciom prezenty. Spływ ma także promować samą Kłodawkę jako atrakcję turystyczną Gorzowa.

Da się nią pływać już od wielu lat. I chcemy to pokazać na tym korowodzie Mikołajów. Odcinek miejski jest dość trudny, ponieważ rzeka jest zaliczana do rzek górskich, więc i nurt jest dużo szybszy i stopnie wodne mogą spowodować kłopoty - mówi Ireneusz Kalitko. wiceprezes stowarzyszenia EuroJumelages.

Gorzów: mikołaje

i

Autor: SG

Jeżeli ktoś chciałby dołączyć do orszaku Mikołaja musi się pospieszyć. Stowarzyszenie na chętnych czeka jeszcze we wtorek (30.11). Szczegóły na Facebooku Stowarzyszenia EuroJumelages.

QUIZ: Dzieciństwo w PRL. Pamiętacie te gry i zabawy?

Pytanie 1 z 10
Podczas nieobecności dorosłych stół zamieniało się:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE