Gorzów: Marzy ci się zielone podwórko? Miasto daje na to kasę. Zobacz kto może skorzystać

2021-02-23 12:20 sg
Gorzów: nasadzenia
Autor: SG Dzięki "zielonym mikroinicjatywom sąsiedzkim" zakupić będzie można rośliny na nasadzenia.

Z „zielonych mikroinicjatyw sąsiedzkich" skorzystają mieszkańcy Centrum, Zawarcia i Osiedla Słonecznego. Dzięki niewielkim grantom można będzie zakupić rośliny, ławeczki, żeby zagospodarować swoje podwórko, skwer czy trawnik pod blokiem.

Marzy ci się mała dżungla na skwerze przy kamienicy? A może chcesz stworzyć zielony zakątek na swoim podwórku? Pomoże ci gorzowski magistrat. Ruszają "zielone mikroinicjatywy sąsiedzkie". Chodzi o obszary objęte rewitalizacją, czyli Centrum, Zawarcie i Osiedle Słoneczne. Grupa mieszkańców, która ma pomysł na zagospodarowanie swojego otoczenia, powinna zgłosić się do Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji, gdzie przyjmowane będą wnioski. Na swój pomysł jedna grupa sąsiedzka może uzyskać do tysiąca złotych. Mieszkańcy nie dostaną jednak gotówki do ręki.

Wspólnie z miastem ustalą listę zakupów, potem miasto dokona tego zakupu i przekaże odpowiednie rzeczy grupom. Można posadzić rośliny, rabaty, możliwy jest tez zakup donic na rośliny czy ławek. Można też przeprowadzić warsztaty o tematyce ekologicznej - mówi Iga Kalbarczyk, z Urzędu Miasta.

Gorzów: os. Słoneczne
Autor: SG Z "zielonych mikroinicjatyw sąsiedzkich" mogą skorzystać m.in. mieszkańcy os. Słonecznego.

Nabór wniosków rusza pod koniec tygodnia w kamienicy nad byłym klubem Lamus przy Sikorskiego. Szczegółów szukajcie na stronie miasta. Wnioski przyjmowane będą do wyczerpania pieniędzy. W tym roku na zielone mikroinicjatywy miasto przeznaczyło 7 tys. zł.