Gorzów: stacja ładowania

i

Autor: SG

Gorzów: Miasto na drodze ku elektromobilności

2020-09-02 16:45

Do końca marca 2021 roku w Gorzowie będzie 60 punktów ładowania samochodów elektrycznych. Teraz jest ich zaledwie 6. Ogólnodostępne stacje wybudują dwie państwowe spółki. Plan budowy został już zatwierdzony przez radnych.

Gorzów buduje stacje ładowania dla samochodów elektrycznych. Do 31 marca ich liczba w mieście zwiększy się dziesięciokrotnie. Obecnie funkcjonuje sześć ogólnodostępnych stacji - są m.in. przy galerii handlowej i na stacjach benzynowych. Za kilka miesięcy ma być ich sześćdziesiąt. Ich wybudowaniem zajmą się dwie firmy.

Będziemy mieć 7 stacji dużej mocy, pozostałe będą mocy normalnej. Stacje będą lokowane na terenie większych skupisk ludności, czyli na osiedlach. Oraz przy części budynków użyteczności publicznej. Oczywiście śródmieście jest też tutaj zagęszczone - mówi Rafał Walentynowicz, z urzędu miasta.

Gorzów: stacja ładowania

i

Autor: SG Jedna z działających już w Gorzowie stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Budowa stacji to obowiązek ustawowy. Za inwestycję zapłacą państwowe firmy, które je postawia. Jak wynika z danych Urzędu Miasta w Gorzowie zarejestrowanych jest 39 samochodów elektrycznych, ale jeszcze pod koniec ubiegłego roku były w mieście tylko 4 takie pojazdy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE