gorzów kombatant

i

Autor: flickr.com zdjęcie ilustracyjne

Gorzów: Miała być kradzież dokumentów, a jest wzruszająca historia...

2023-02-20 16:12

Zgłoszenie zdawało się być jednym z wielu, ale jego zakończenie zdecydowanie odbiega od reguły. Policjanci zainteresowali się losem 96-latka. Starszy mieszkaniec Gorzowa zgłosił kradzież dokumentów. Patrol postanowił zgłębić sytuację.

Mundurowi z gorzowskiej komendy zostali powiadomieni o kradzieży dokumentów, do której miało dojść w jednym z mieszkań. Ustalili, że przestępstwa nie było. Senior dostał pouczenie.

Policjanci dowiedzieli się, że 96-latek jest pod opieką bliskich. Opowiedział też swoją ciekawą historie, że kiedyś walczył na frontach II Wojny Światowej. Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jeden z mundurowych skontaktował się ze Stowarzyszeniem Kombatantów i wspólnie zorganizowali dla mężczyzny opiekę.

96-latek będzie regularniej odwiedzany. Po tej interwencji do gorzowskiej komendy dotarły także podziękowania za pomoc od rodziny.

Upamiętnili słynną ławeczkę patriotyczną

Sprawdź, jaka jest twoja wiedza na temat chorób żylnych nóg

Pytanie 1 z 8
Co to są żylaki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE