Gorzów: Mangi przyciągną nowych czytelników do biblioteki?

2022-01-19 15:20
Gorzów: manga
Autor: Toshiyuki IMAI/flickr.com

Na to liczą gorzowscy bibliotekarze, którzy zakupili pierwsze tytuły. Japońskie komiksy mają przekonać do zaglądania do książnicy przede wszystkim młodzież. Najmniej czytelników jest bowiem w przedziale wiekowym 13-19 lat.

Mangi mają ściągnąć młodych czytelników do biblioteki. Najmniej czytelników gorzowska biblioteka ma wśród młodzieży w wieku między 13, a 19 lat. Bibliotekarze zastanawiają się w jaki sposób zachęcić ich do korzystania z księgozbioru. W planach jest stworzenie specjalnego klubu. Innym pomysłem jest zakup mang, czyli japońskich komiksów.

One są udostępnione dopiero od 13 roku życia. Młodzi pytają o mangi, są wypożyczane dość często i myślę, że podnoszą poziom czytelnictwa u młodzieży. Bo komiksy jak najbardziej - mówi Klaudia Makasów, z gorzowskiej biblioteki.

Gorzów: biblioteka
Autor: SG WiMBP w Gorzowie.

Na razie zakupiono 3 tytuły mang, ale jeżeli będą cieszyły się one popularnością mogą pojawić się kolejne, tym bardziej, że biblioteka w ostatnich latach bije kolejne rekordy zakupowe.

Kultowe samochody z lat 80. Pamiętasz ich nazwy?

Pytanie 1 z 5
Ferrari uważane za prawdziwą legendę. O jakim modelu mowa?
Ferrari F40
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE