Gorzów: Małżeństwo lekarzy oszukało ponad 830 pacjentów. Straty NFZ to 120 tysięcy złotych!

2021-02-11 12:41
gorzów okulista badanie
Autor: wyborcza.pl zdjęcie ilustracyjne

Po trzech latach śledztwa akt oskarżenia trafił do gorzowskiego sądu. Ginekolog i okulistka przez cztery lata wyłudzali refundowane świadczenia medyczne. Teraz grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Na czym polegał przestępczy proceder?

Lekarze dopisywali wizyty i świadczenia swoich pacjentów, aby powielić ich liczbę. Od fikcyjnych usług brali pieniądze z NFZ-tu. Ginekolog kierował pacjentki na USG w inne miejsca, gdzie pobierana była opłata, a te wykazywał w swoich świadczeniach. Podobnie robiła żona-okulistka. Wpisywała wizyty pacjentów, których nie było lub pobierała opłaty za badania, które miały być darmowe.

- Małżeństwo przyznało się do winy i dobrowolnie poddało karze, a w ich sprawie przesłuchano cztery tysiące świadków. Postawiono im 832 zarzuty związane z poświadczeniem nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej - wyjaśnia Andrzej Bogacz z gorzowskiej prokuratury.

gorzów policja akta
Autor: materiały Lubuska Policja Akta trafiły do sądu w Gorzowie.

"Aktywniejszy" był mężczyzna- dostał 674 zarzuty, a jego żona – 158. Lubuski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia stracił 120 tysięcy złotych. Małżeństwo przestępczą działalność prowadziło w latach 2012-2016. Na poczet kar śledczy zabezpieczyli mienie oskarżonych w wysokości 230 tysięcy złotych.

Kraków: SZOK! Okradali kościelne skarbonki! Gang rabusiów zatrzymany przez policjantów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE