Gorzów: COVID-19

i

Autor: fernando zhiminaicela z Pixabay Wirus ciągle groźny.

Gorzów: "Mali Gorzowiacy” trafili na kwarantannę. Jeden przypadek zakażenia potwierdzony.

2020-09-03 13:46

Członkowie Zespołu Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy” ostatni obóz zapamiętają na długo. Po powrocie do domu dowiedzieli się, że czeka ich kwarantanna. U jednego z pracowników ośrodka, w którym przebywali wykryto koronawirusa. Na kwarantannę trafiło 5 osób kadry i 59 młodych członków zespołu. U jednej osoby potwierdzono zakażenie.

„Mali Gorzowiacy” na kwarantannie, jedna osoba zakażona. 5 osób z kadry i 59 młodych ludzi przebywało na obozie tanecznym w Tczewie. Koronowirusa wykryto u pracownika ośrodka, w którym mieszkał zespół. „Mali Gorzowiacy” przygotowywali tam program jubileuszowy. W ośrodku byli od 22 do 30 sierpnia.

Informację o zakażonym pracowniku Krzysztof Szupiluk, kierownik zespołu - otrzymał we wtorek (1.09) po godz. 10 z sanepidu w Międzyrzeczu. Sprawę przejął sanepid w Gorzowie, który nałożył kwarantannę. Niestety dzieci i młodzież zdążyła już pójść do swoich szkół na rozpoczęcie nowego roku. Pięcioro dorosłych członków kadry przeszło testy na COVID-19. U jednej osoby potwierdzono zakażenie. Ze względu na zmianę przepisów reszta zespołu takich testów nie będą przechodzić.

Jak informuje Krzysztof Szupiluk na tę chwilę nikt więcej z „Małych Gorzowiaków” nie ma objawów charakterystycznych dla COVID-19.

qz-hHxr-UPJv-ZeSg

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE