Gorzów. Magistrat stawia na kulturę fizyczną

2022-01-18 13:54
 Kultura, sport i zdrowie
Autor: Pixabay Kultura (dziedziny kultury, twórcy i ich dzieła, uczestnictwo w kulturze). Sport (dyscypliny sportu, sprzęt sportowy, imprezy sportowe, sport wyczynowy, sporty esktremalne). Zdrowie (higieniczny tryb życia, schorzenia i ich przyczyny, objawy i leczenie, niepełnosprawni, uzależnienia, system ochrony zdrowia).

Jest konkurs można składać wnioski. Magistrat chce przeznaczyć prawie 3,5 miliona złotych na realizacji zadań publicznych w dziedzinie kultury fizycznej.

Chodzi też o przeciwdziałanie uzależnieniom, upowszechnianie sportu i promowanie aktywnego i zdrowego trybu życia. Do konkursu mogą stanąć organizacje pozarządowe oraz podmioty działające na rzecz pożytku publicznego. Jeśli więc ktoś ma ciekawy pomysł jak upowszechniać kulturę fizyczną wśród mieszkańców może go przedstawić w wydziale sportu.

Zadania zostały podzielone na ważne obszary między innymi dotyczące szkolenia sportowego osób niepełnosprawnych, szkolenia sportowego dzieci i młodzieży, przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym, organizacji zajęć sportowo rekreacyjnych dla gorzowian w ramach przeciwdziałaniu uzależnieniom. Wyjaśnia Wiesław Ciepiela z magistratu.

Oferty można składać do 4 lutego. A szczegóły konkursu znajdują się w biuletynie informacji publicznej gorzowskiego urzędu miasta.

QUIZ. Gorszy smak gdy sosu brak

Pytanie 1 z 23
Tzatziki to:
Jastrzębie-Zdrój. Pędził jak szalony ulicami miasta! Wysokość grzywny wbija w fotel
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE