Gorzów: Magistrat pomoże gorzowskim restauratorom [AUDIO]

2021-05-05 14:22
Gorzowianie czekają już na powrót ogródków.
Autor: Facebook Pubu Sportowego Gorzowianie czekają już na powrót ogródków.

Każdy chętny przedsiębiorca będzie mógł postawić ogródek przed swoim lokalem - grosz za metr. Trzeba pamiętać, by on nie zagrażał ruchowi pieszemu lub samochodowemu. Miasto będzie pobierać za to symboliczną opłatę.

Gorzowski magistrat zachęca branżę gastronomiczną do tworzenia ogródków. Skorzystać z tego mogą nawet Ci, którzy dotychczas nie mieli swoich stolików na zewnątrz.

Mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego magistratu:

Jak tłumaczą gorzowscy urzędnicy - nie można zrezygnować całkowicie z opłaty za zajęcie pasa drogowego, dlatego stawka jest symboliczna. Ogródki gastronomiczne będą mogły działać od 15. maja. Wówczas w całym kraju nastąpi luzowanie obostrzeń koronawirusowych. Przypomnijmy- możliwość jedzenia posiłków wewnątrz restauracji w reżimie sanitarnym będzie możliwa natomiast dwa tygodnie później, czyli 29. maja.

Kornelia Lesiewicz: To, co zrobiłyśmy jest nie do opisania
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE