Gorzów: Green city

i

Autor: SG Porozumienie o przystąpieniu Gorzowa do programu Green City podpisane.

Gorzów: Kurierzy w „elektrykach”, czyli Green City

2021-11-16 18:06

Gorzów jest 12 miastem w Polsce, które weszło do programu Green City, który realizuje firma kurierska. Oznacza to, że kurierzy jeździć będą wkrótce po Gorzowie samochodami elektrycznymi. W dodatku powstaną nowe paczkomaty, przy których będzie można naładować swoje elektryczne auto.

Elektryczne samochody kurierskie i nowe paczkomaty z stacjami ładowania. Program Green City także w Gorzowie. Realizuje go firma kurierska. Jej pracownicy jeździć będą elektrycznymi samochodami. Dziś (16.11) do Gorzowa przyjechały dwa demonstracyjne pojazdy. W przyszłym roku zacznie się wymiana floty na elektryczne auta. W przypadku Gorzowa chodzi o kilkanaście busów. Do tego Inpost ma postawić 10 nowych paczkomatów, przy których będą stacje ładowania. Miasto wskazało już lokalizacje.

Pracujemy na bieżąco i wskazujemy kolejne, gdzie Inpost mógłby na własny koszt postawić tę infrastrukturę. Istotną dla nas, bo to jest kolejne umożliwienie mieszkańcom ładowania samochodów, a wiemy, że ta elektromobilność będzie się bardzo mocno rozwijała - mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Gorzów: Green city

i

Autor: Łukasz Kulczyński/gorzow.pl Paczki będą wożone elektrycznymi samochodami.

Nowe paczkomaty powinny pojawić się w przyszłym roku. Firma kurierska ma też wspierać finansowo zielone mikroinicjatywy. Gorzów jest 12 miastem, które dołączyło do programu Green City.

W jaki sposób motywujesz dziecko?

Pytanie 1 z 8
Twój maluch nie chce ubrać się przed wyjściem na spacer. Co robisz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE