Gorzów: Kto wygrał w Budżecie Obywatelskim 2022? Wyniki wkrótce

2021-09-21 15:51
Gorzów: budżet obywatelski
Autor: SG Czekamy na wyniki BO 2022.

Na Budżet Obywatelski 2022 gorzowianie oddali 11 tys. głosów. W kategorii ogólnomiejskiej dwa zadania stoczyły zacięty pojedynek o zwycięstwo. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi za kilka dni.

Głosy oddane, czekamy na wyniki. O północy (20.09) zakończyło się w Gorzowie głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2022. Odbywało się ono przez internet, więc wyniki są już znane, ale na razie tylko urzędnikom. Mieszkańcy poznają je za kilka dni. Wiadomo, że oddano prawie 11 tysięcy głosów.

Jest jeszcze kilka formalności których musimy dopełnić: sporządzenie protokołów, zebranie podpisów prezydenta, przygotowanie ogłoszeń zgodnie z procedurami. To nam zajmie kilka dni - mówi Anna Bonus Mackiewicz, dyrektor biura konsultacji społecznych i rewitalizacji.

Na zadania ogólnomiejskie oddano ponad 4700 głosów. Dwa zadania szły łeb w łeb, na każde wskazało ponad 1700 gorzowian. W rejonach bezkonkurencyjny był Manhattan, gdzie oddano ponad 1900 głosów, z czego prawie półtora tysiąca zgarnęło jedno zadanie. Najmniejsze zainteresowanie głosowaniem na osiedlu Staszica- oddano tylko 370 głosów. Łącznie w rejonach- blisko 6 tysięcy. Do wydania w przyszłym roku jest 7,5 mln zł.

Co pamiętasz z podstawówki? Sprawdź swoją wiedzę!

Pytanie 1 z 10
Wymień planety Układu Słonecznego, licząc w kolejności od Słońca:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE