Gorzów: Kierowcy nie przestawiają aut, a ulice trzeba posprzątać. Lawety kursują [AUDIO]

2021-06-11 14:43
gorzów holowanie straż
Autor: Fragles Porządki wkrótce na ul. 30 Stycznia.

Od 25 maja, jak zaczęły się porządki, około 50 pojazdów gorzowska straż miejska usunęła z centrum m.in z Armii Polskiej czy Krzywoustego. Firma Inneko dba o porządek w mieście, ale napotyka na utrudnienia.

Raz na dwa tygodnie na każdej ulicy w gorzowskim śródmieściu pracownicy spółki działają przez cztery godziny. Za nim dojdzie do porządków, kilka dni wcześnie,j ustawiane są znaki drogowe informujące o pracach. Za szyby wkładane są ulotki. Niestety to nie zawsze działa.

Firma musi wykonywać swoje obowiązki - mówi Andrzej Jasiński, komendant straży miejskiej w Gorzowie:

Właściciel auta za odholowanie musi zapłacić 440 złotych i za każdą dobę na parkingu kolejne 44 złote. Mandaty nie są wystawiane- bo jak mówi komendant- nie o to chodzi, a o czyste ulice.

Sprzątanie potrwa do września, odbywa się ono w godz. od 9 do 13. Apelujemy do kierowców o zwracanie uwagi na znaki drogowe, by nie tracić bezsensownie pieniędzy i nerwów.

Obieżyświat na traktorze wjechał do stolicy. Zatrzymała go policja
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE