Stadion w Gorzowie. Stadion żużlowy

i

Autor: Łukasz Kulczyński Grand Prix ponownie zawita na Jancarza?

Gorzów: Jest szansa na organizację przyszłorocznej rundy Grand Prix

2020-12-11 17:12

Czy żużlowe Grand Prix w Gorzowie odbędzie się także w przyszłym roku? Jak nam się udało nieoficjalnie dowiedzieć urzędnicy prowadzą zaawansowane negocjacje z BSI, które jest organizatorem zawodów o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata na żużlu. Jest szansa, że jedna z rund cyklu ponownie odbędzie się na stadionie im. Edwarda Jancarza.

Obecnie w kalendarzu Grand Prix są dwa wolne terminy - 24 kwietnia oraz 19 czerwca. Zdecydowanie atrakcyjniejszą datą jest termin czerwcowy. Wtedy jest szansa na rozegranie turnieju z większą liczbą kibiców na stadionie. Obok Gorzowa - jak się nieoficjalnie mówi - o organizację jednej z rund Grand Prix stara się także Bydgoszcz.

Za prawa do zawodów trzeba jednak zapłacić - od około miliona do półtora miliona złotych. Negocjacje trwają.

Według naszych informacji Marek Grzyb, prezes Stali rozmawiał o organizacji zawodów z Jackiem Wójcickim, prezydentem Gorzowa. Jest duża szansa, że walkę Bartka Zmarzlika o obronę złota i trzeci indywidualny tytuł kibice znów będą mogli zobaczyć na żywo.

W 2021 roku odbędzie się 11 rund Grand Prix - w tym przynajmniej trzy w Polsce. Przypomnijmy: w minionym sezonie z powodu pandemii Grand Prix rozgrywano w nieco innej formie. W każdym mieście m.in. w Gorzowie odbywały się - dzień po dniu - dwie rundy.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy

Prof. Simon o statystyce zgonów
Źródło: Gorzów: Jest szansa na organizację przyszłorocznej rundy Grand Prix
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE