Gorzów: Jest przetarg na przebudowę stadionu. Marzenie sportowców ziści się?

2020-05-06 13:06
stadion lekka
Autor: Fragles Stadion czeka modernizacja.

Lekkoatleci nie mają profesjonalnego miejsca do treningów i do rozgrywania zawodów. Nowoczesna baza jest im koniecznie potrzebna i za półtora roku prawdopodobnie, o ile nie będzie problemów, wejdą na nowy obiekt.

Terminowe plany pokrzyżowała epidemia COVID-19. Przetarg miał być ogłoszony na początku marca. Jednak trzeba się cieszyć, że w ogóle do niego doszło, w sytuacji gdy miasto szuka oszczędności także w inwestycjach. Zatem przy ul. Krasińskiego zniszczony obiekt ma "zamienić się" w nowoczesny kompleks z ośmiotorową bieżnią, rowem z wodą i przeszkodami oraz skoczniami: do skoku w dal, trójskoku, skoku wzwyż oraz do skoku o tyczce.

O szczegółach opowiada Agnieszka Surmacz, wiceprezydent Gorzowa.

Powstaną boiska z nawierzchnią naturalną, z odpowiednim drenażem i nawodnieniem. Będą nowe trybuny. Chętni podjęcia się zadania mogą składać oferty do 20 maja. Szczegóły na BiP-ie. Obiekt ma być gotowy z końcem października przyszłego roku. Inwestycja kosztuje ponad 13 mln zł, z czego 5,5 mln pochodzi z Ministerstwa Sportu. Istnieje szansa kolejnej dotacji od marszałka lubuskiego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE