Gorzów: Jest przetarg na Trasę Siedmiu Wzgórz. Ścieżka ma być gotowa w grudniu

2020-09-15 15:12
Trasia Siedmiu Wzgórz będzie się zaczynać przy ulicy Bazaltowej
Autor: mz Trasa Siedmiu Wzgórz będzie się zaczynać przy ulicy Bazaltowej.

Chodzi o trakt spacerowo-rowerowy zlokalizowany głównie na terenach po poligonowych. Gorzowscy urzędnicy szukają wykonawcy. To inwestycja z Budżetu Obywatelskiego 2020.

Projekt wybrali mieszkańcy w kategorii ogólnomiejskiej, swój głos na to zadanie oddało ponad 2,5 tysiąca osób. Trasa pieszo - rowerowa rozpoczynać się będzie od ulicy Bazaltowej, dalej przez tereny po poligonowe- do ulicy Słowiańskiej. Następnie do Stawu Błotnego trasa będzie oznaczona na chodnikach specjalnym logiem.

Na całej długości traktu staną ławki, kosze na śmieci, tablice edukacyjne, kierunkowskazy i ławostoły. Do tego przy Bazaltowej, w parku Słowiańskim oraz przy Błotnej pojawią się place zabaw. Będą także dwie wiaty rekreacyjne oraz specjalne ławki dla karmiących matek wyposażone m.in. w przewijaki dla maluchów. Do tego na trasie pojawią się słupki odblaskami blokujące wjazd na ścieżkę np. samochodem.

Koszt zadania to prawie 520 tysięcy złotych. Chętni wykonawcy mogą się zgłaszać do 30 września. Całość powinna być gotowa do grudnia tego roku. Szczegóły znajdziecie w Biuletynie Informacji Publicznej

Zaśmiecony brzeg Warty w Gorzowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE