prędkość gw

i

Autor: materiały Lubuska Policja Motocyklista też stracił uprawnienia.

Gorzów: Jedenastu kierowców bez prawa jazdy!

2020-05-13 18:15

Dokumenty stracili ci kierujący, którzy w terenie zabudowanym gnali samochodami i motocyklem. Dostali także mandaty i punkty karne. Czy to wystarczy, by sytuacje się nie powtórzyły?

Wystarczył jeden dzień, nieoznakowany policyjny samochód i videorejestrator. Mundurowi we wtorek (12.05) przemierzyli ulice Gorzowa i powiatu. Efekt był zaskakujący- odebrali kierowcom na trzy miesiace jedenaście praw jazdy.

Niestety nie wszyscy zmotoryzowani przestrzegają przepisów i dbają o bezpieczeństwo. Rekordzista kierujący audi przycisną "gaz do dechy"- na liczniku miał 131 km/h.  Przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 81 km/h. Pozostałych dziesięciu kierowców nie było lepszych.

Policjanci wystawili mandaty i dołożyli punkty karne, a prawa jazdy zarekwirowali. Jak podkreślają - niedostosowanie prędkości do warunków na drodze, przekraczanie jej dopuszczalnej wartości jest wciąż najczęstszą przyczyną wypadków drogowych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE