Gorzów: Honorowi krwiodawcy odznaczeni

2021-10-15 16:39
Gorzów: krwiodawcy
Autor: SG Urczystość odbyła się w sali sesyjnej gorzowskiego magistratu.

Dzielą się swoja krwią, żeby pomagać ludziom w potrzebie. Gorzowscy honorowi krwiodawcy odznaki za swoje poświęcenie. W naszym rejonie systematycznie krew oddaje kilkaset osób. Każdy, komu zdrowie pozwala, może do nich dołączyć.

Choć nie są lekarzami, ratują wiele żyć. W Gorzowie odbyła się uroczystość wręczenia odznak honorowych dla zasłużonych krwiodawców​. Trafiły one do pań, które oddały 5, 10 lub 15 litrów i panów, którzy odpowiednio oddali 6, 12 i 18 litrów krwi. Osoby które mogą poszczycić się wyższym wynikiem uhonorowano tytułem Zasłużony Dla Zdrowia Narodu. Odznaczenia trafiły łącznie do kilkudziesięciu osób. Jednym z nich był Mateusz Niewiadomski, który do tej pory oddał już 12 litrów krwi.

Mogę komuś pomóc. A teraz sam z doświadczenia wiem, że krew pomaga bardzo dużo. Przeszedłem operację, w której potrzebowałem krwi. Teraz dopinguje mnie to dwa razy mocniej, żeby komuś pomóc – mówi Mateusz Niewiadomski.

Gorzów: krwiodawcy
Autor: SG

W rejonie gorzowskim krew regularnie oddaje kilkaset osób. Krwiodawcą zostaje się już po pierwszej donacji. A już we wtorek (19.10) będzie okazja, żeby dołączyć do tego grona. Akcję poboru organizuje gorzowski "Elektryk". Przyjść może każdy, początek o ósmej.

Quiz. Jesienne zwyczaje, które mało kto pamięta

Pytanie 1 z 10
Jak celebrowano dawniej "Dokopiny", czyli święto zakończenia kopania ziemniaków?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE