Gorzów: „Gastronomik” rozgościł się w „Plastyku”

2021-09-02 14:03
Gorzów: gastronomik
Autor: SG Budynek szkolny przy ul. Bema.

W budynku przy ul. Bema ponownie słychać uczniowski gwar. Ale to już nie młodzież Liceum Plastycznego, a „Gastronomika” zdobywać będzie wykształcenie. Nowy obiekt był niezbędny, ponieważ w Zespole Szkół Gastronomicznych naukę rozpoczęło blisko 800 uczniów.

Gorzowski "Gastronomik" ma nowy budynek. Chodzi o obiekt po Liceum Plastycznym przy ul. Bema. Przejął go Zespołu Szkół Gastronomicznych, który z nim sąsiaduje przy ul. Okólnej. Został on wyremontowany. Pierwsi uczniowie mieli w nim zajęcia w maju, gdy działał system hybrydowy. Na dobre nauka zacznie się w nim teraz. Dodatkowy budynek bardzo się przyda, ponieważ w "Gastronomiku" naukę rozpoczęło blisko 800 uczniów.

Gorzów: gastronomik
Autor: SG

Ten budynek był po prostu niezbędny. Jest naprawdę bardzo ładnie. Kosztowało to wszystkich bardzo dużo nerwów. WF-y pozostają tylko w budynku głównym, natomiast w budynku przy ul. Bema będzie wszystko i przedmioty zawodowe i ogólnokształcące - mówi Paweł Cierach, dyrektor szkoły.

Gorzów: gastronomik
Autor: SG

Remont budynku po "Plastyku" zaczął się w lipcu ubiegłego roku, kosztował 1 mln 300 tys. zł.

Czy rozpoznajesz dziewczyny i żony polskich sportowców?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Czyją żoną jest ta pani?
Anna Lewandowska
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE