Gorzów: Fontann na Warcie nie ma i nie będzie. Przynajmniej w tym roku

2021-06-07 17:22
Gorzów: Warta
Autor: SG Na Warcie w tym roku fontann nie będzie.

Zły stan techniczny pływających wodotrysków spowodował, że tego lata nie będą zacumowane przy nadwarciańskich bulwarach. Czy fontanny wrócą? To zależy co na ich temat powiedzą fachowcy. Jednak z pewnością w tym roku nie wrócą.

Tego lata fontann na Warcie nie będzie. ​Zacumowane zwykle po obu stronach Mostu Staromiejskiego wodotryski wysłużyły się. Ich stan techniczny nie pozwala położyć ich na wodzie. Urządzenia są obecnie zmagazynowane i czekają na lepsze czasy.

Jeśli w procesie konsultacji z fachowcami okaże się, że są jeszcze szanse na to, że można je jeszcze naprawić i taka naprawa przyniesie taki efekt, że one jeszcze posłużą, że będzie gwarancja, że będą mogły działać bez zarzutu, to tak się stanie - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego magistratu.

Z całą pewnością gorzowianie nie zobaczą ich w tym sezonie. Pływające fontanny pierwszy raz pojawiły się przy bulwarze w 2011 roku. Urządzenia nie tylko wystrzeliwały w górę wodę, ale miały także zamontowane ledowe, kolorowe podświetlenie. Szczególnie urokliwie wyglądały po zmroku. Podobny wodotrysk montowany był również na stawie w Parku Wiosny Ludów. W tym roku również on nie będzie cieszyć mieszkańców. Trwa renowacja parku. Ze stawu spuszczono wodę i wkrótce rozpocznie się jego odmulanie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE