Gorzów: Elektrociepłownia podłącza Muzeum Spichlerz do sieci centralnego ogrzewania

2020-12-04 20:22 Sebastian Górny
Gorzów: spichlerz
Autor: SG Prace przy Muzeum Spichlerz.

Przy Muzeum Spichlerz trwają prace związane z podłączeniem budynku do sieci centralnego ogrzewania. Inwestycję prowadzi gorzowska elektrociepłownia w ramach programu Kawka. Zakończenie prac planowane jest na luty 2021 roku.

Kawka dotarła do Spichlerza. Przy Muzeum Spichlerz trwają roboty ziemne. Od kilku dni pracuje tam ciężki sprzęt, a przed budynkiem leżą rury. Wykopy sięgają do pawilonu z wędlinami i mięsem przy ul. Przemysłowej. Muzeum będzie podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Przed Spichlerzem mogą zobaczyć państwo takie poważne urządzenia budowlane, różnego rodzaju maszyny, pracowników. Jesteśmy przyłączani do sieci ciepłowniczej CO, w ramach programu Kawka. To są prace zaplanowane dużo wcześniej przez miasto - mówi Ewa Pawlak dyrektor gorzowskiego muzeum.

Gorzów: spichlerz
Autor: SG Wykopy przy Spichlerzu.

Inwestycję prowadzi PGE Elektrociepłownia Gorzów. Zgodnie z planem podłączenie Spichlerza do sieci CO nastąpi pod koniec lutego przyszłego roku. Dyrektor Pawlak liczy, że dzięki tej inwestycji rachunki za ogrzewanie jakie instytucja płaci będą niższe. Obecnie w XVIII wiecznym budynku działa instalacja gazowa.