Nauka jazdy

i

Autor: Shutterstock Nauka jazdy

Gorzów: Drożej za prawko. Czy podwyżka poprawi sytuację WORD-u?

2023-02-28 12:04

Od 1 kwietnia zmieni się opłata za teoretyczne i praktyczne egzaminy na wszystkie kategorie praw jazdy w gorzowskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Zapłacimy o 20 i 60 złotych więcej. Co to da?

Za teorię zamiast 30 złotych zapłacimy 50 złotych. Z kolei 250 złotych wyłożymy za egzamin praktyczny na C i D plus wszystkie z przyczepą. 200 złotych kosztować będzie najpopularniejsza kategoria B, ale też motocyklowe B1, C1, D1, oraz T. To pierwsza podwyżka od 10 lat, ale czy wystarczająca?

- Pozwoli wziąć oddech to jest dobre określenie. To nie jest taki poziom finansowania, który pozwoli bezpiecznie myśleć o inwestycjach czy długofalowym działaniu. Natomiast pozwoli na bieżąco kompensować wydatki - mówi Grzegorz Duszkiewicz, dyrektor gorzowskiego WORD.

Gorzowski ośrodek ruchu drogowego w ubiegłym roku przeegzaminował 20 tysięcy osób. Najwięcej chętnych, bo aż 15 tysięcy zdawało egzamin na kategorię B. Wyższe opłaty od kwietnia.

QUIZ. Tablice rejestracyjne w Polsce. Rozpoznaj województwo! Łatwe?

Pytanie 1 z 10
Tablice rozpoczynające się na literę B oznaczają mieszkańców województwa...
Nie uwierzycie czym zasypali dziury w drodze! Zamiast drogowców na ulice wyjechali dentyści
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE