Gorzów: miejski rzecznik konsumentów

i

Autor: SG Biuro Rzeczy Znalezionych mieści się przy ul. Łokietka 22.

Gorzów: Drogie towary zamiast darmowych voucherów. Atak naciągaczy tym razem nieskuteczny

2021-03-08 16:40

Naciągacze wykorzystują pandemię i trudną sytuację branży hotelarskiej. Pod pretekstem ratowania polskiej turystyki zapraszają na spotkania, na których zamiast darmowych voucherów do wykorzystania w hotelach, serwują prezentacje towarów. Nieświadomi ludzie dają się złapać na kredyty za grube tysiące złotych.

Nie chodzi o wspieranie hoteli, ale o wyciąganie od nas pieniędzy - przestrzega miejski rzecznik konsumentów. W ostatnich dniach wielu gorzowian otrzymało zaproszenia na spotkanie, podczas których rzekomo mieli otrzymać darmowe vouchery, do wykorzystania w dowolnym hotelu. Po interwencji rzecznika ostatecznie do spotkania... nie doszło.

- Z takiego spotkania można wyjść z umową kredytową na kilka tysięcy złotych i towarem, którego nie chcieliśmy. Dlatego kiedy otrzymamy telefon czy SMS-a z zaproszeniem, skontaktujmy się z biurem rzecznika - apeluje Tomasz Gierczak, miejski rzecznik konsumentów. - Możemy wtedy podjąć odpowiednie działania. Tego typu spotkania odbywają się wbrew obowiązującym przepisom dotyczącym reżimów epidemiologicznych, dlatego tego typu informacje o spotkaniach zgłaszane są do Komendy Miejskiej Policji i do sanepidu.

Rzecznik przypomina, że jeżeli ktoś uczestniczył w takim spotkaniu i dał się namówić do podpisania umowy kredytowej, może od niej odstąpić w ciągu 14 dni. W takich przypadkach warto skontaktować się z biurem rzecznika. W Gorzowie mieści się ono przy ul. Łokietka 22.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE