Gorzów: Dni UNESCO w I LO on-line. Quiz, konkursy i wykłady [AUDIO]

2021-03-16 18:52
gorzów I LO unesco
Autor: I LO Gorzów/facebook.com Występy podczas Dni UNESCO 2019.

W gorzowskim liceum co roku o tej porze było gwarnie i wielojęzycznie. Do Gorzowa bowiem zjeżdżały młodzieżowe reprezentacje różnych krajów. To był intensywny czas, niestety szyki popsuła epidemia koronawirusa.

Z powodu lockdownu Dni UNESCO odbędą się w sieci. Od środy (17.03) spotkania i konkursy, w których weźmie udział 12 państw.  W tym roku jest trudniej, bo szkoła musi działać w reżimie sanitarnym. Jak mówi Mariusz Biniewski, dyrektor Puszkina - uczniowie i nauczyciele mogli współpracować na platformie oraz w małych grupach, by przygotować się do konkursów.

Uczniowie klas I i II oraz zagraniczni uczestnicy swoje prace wysłali do jury. W środę filmy i piosenki obejrzą pozostali uczniowie- konkursy od godz. 12.30. Wcześniej quiz wiedzy. W czwartek (18.03) zmagania kulinarne, a w piątek (19.03) Dzień Naukowy.

Co zaplanowano? - mówi Mariusz Biniewski, dyrektor I LO w Gorzowie:

Wspólnie z gorzowską młodzież bawić się będą wirtualnie młodzi ludzie m.in z Indii, Japonii, Brazylii, Szwecji, Kanady, Włoch, Rosji i Meksyku. W sumie wspólnie spędzą trzy dni.

Jak skutecznie zachęcić dziecko do nauki?

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE