Gorzów: Dla kogo kulturalne Motyle?

2020-07-11 10:26
Gorzów: motyle
Autor: Łukasz Kulczyński/www.gorzow.pl "Motyle" przyznawane są od 1999 roku.

Kto dołączy do grona laureatów Nagrody Kulturalnej Prezydent Miasta Gorzowa? Do końca sierpnia można zgłaszać ludzi kultury, którzy zdaniem mieszkańców zasługują na popularne "Motyle".

Do kogo pofrunie motyl? Magistrat czeka na wnioski o Nagrodę Kulturalną Prezydenta Miasta Gorzowa. Złożyć może je każdy pełnoletni gorzowianin, a także organizacje, które mają siedzibę w Gorzowie. Popularne "Motyle" przyznawane są we wszystkich dziedzinach kultury i sztuki. Otrzymać mogą je twórcy, jak i podmioty upowszechniające kulturę.

Nagroda jest przyznawana od 1999 roku. Laureatów rekomenduje kapituła konkursu. Otrzymują oni statuetki autorstwa Andrzeja Moskaluka i nagrody finansowe. W minionych latach "Motyle" otrzymali m.in. Błażej Król, Kazimierz Furman, Marek Zalewski czy Marzena Wieczorek. W tym roku nagrody zostaną wręczone podczas gali Inaugurującej Sezon Kulturalny 2 października.

Termin składania wniosków upływa z końcem sierpnia. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie miasta.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE