Gorzów: Da Vinci wesprze chirurgów Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego

2020-09-14 18:10
Gorzów: robot da vinci
Autor: Alvarogarciamd/wikimedia.org Podobne urządzenie ma trafić do gorzowskiego szpitala.

Robot da Vinci ma trafić do gorzowskiego szpitala. Marszałek na zakup przeznaczył 10 mln zł. Urządzenie pomoże chirurgom w wykonywaniu skomplikowanych zabiegów, wymagających precyzji. Będzie to pierwszy robot da Vinci w województwie lubuskim.

Da Vinci w Gorzowskim Szpitalu. Chodzi o robota, który wspiera zabiegi chirurgiczne. Lecznica zabiegała o niego od dawna. Udało się. 10 mln zł na zakup przeznaczy marszałek województwa.

Robot wspomaga lekarzy. Łatwiej im wykonać nawet skomplikowane, precyzyjne zabiegi. Mają także lepszy podgląd - w 3d - operowanego miejsca. Urządzenie może być wykorzystywane np. w leczeniu nowotworów, kardiochirurgii czy transplantologii. Dużo zyskają pacjenci. Ich pobyt w szpitalu będzie krótszy, ból pooperacyjny mniejszy, podobnie jak blizny. Rekonwalescencja przebiegnie krócej dzięki czemu szybciej wrócą do aktywności.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami zarządu szpitala, aparatura pojawi się jeszcze w tym roku. To będzie pierwszy robot da Vinci w województwie lubuskim. W całej Polsce jest zaledwie 10 takich urządzeń.​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE