Gorzów: Czy maturzyści zatańczą poloneza na 100 dni przed egzaminem?

2020-09-25 18:13
Gorzów: szkoła IV LO
Autor: SG IV LO w Gorzowie.

Czy koronawirus wygra z tradycją? Studniówki są zagrożone przez pandemię. Na razie decyzję podjęła dyrektor IV LO. Maturzyści z „Ronda” nie będą mieli tradycyjnego balu. W innych szkołach ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły. Wszyscy przyglądają się rozwojowi sytuacji epidemiologicznej.

Czy Poloneza nie będzie? Koronawirus może storpedować studniówki. W gorzowskich szkołach średnich wszyscy zastanawiają się, czy w styczniu odbędą się tradycyjne bale. Pierwsze szkoły podjęły już decyzje, kolejne rozważają różne rozwiązania. Studniówki nie będzie w IV LO.

Ze względów epidemiologicznych nie planujemy organizowania tak wielkiej zabawy. Wiadomo, że dla młodzieży, dla nikogo, nie jest to miła wiadomość - mówi Hanna Mickiewicz-Kędziora, dyrektor IV LO w Gorzowie.

Z kolei uczniom z I LO przedstawiono dwie opcje: studniówka tradycyjnie w styczniu, ale bez osób spoza szkoły lub latem po maturach. Ale może być i tak, że studniówka nie odbędzie się wcale.

Młodzież na pewno poczułaby ogromna stratę. Studniówka jest jedyną taka imprezą, którą ma się w życiu. Młodzież bardzo by zabolał brak studniówki. W końcu to byłby pierwszy rocznik, który takiej studniówki by nie miał - mówi Paweł Ferensztajn maturzysta z I LO.

Część szkół wstrzymuje się jeszcze z decyzjami. Wiele zależy od tego jak rozwijać będzie się pandemia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE