Gorzów: Cykliści długo na to musieli czekać, ale się doczekali. Masa rowerowa 26 czerwca

2021-06-09 16:53
Gorzów: masa rowerowa
Autor: Arkadiusz Sikorski/gorzow.pl Masa rowerowa zaplanowana jest na 26 czerwca

Impreza odbędzie się po 1,5-rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Rowerzyści ruszą z Parku Górczyńskiego i będą mieli do przejechania około 15 km po gorzowskich ulicach. Przy okazji będzie można dołożyć trochę kilometrów do zmagań o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

Szykujcie rowery na masę. Na 26 czerwca zaplanowano w Gorzowie przejazd rowerami. Impreza odbędzie się po dłuższej przerwie. Rowerzyści ostatni raz wyjechali na gorzowskie ulice 1,5 roku temu. Organizatorzy liczą, że tym razem koronawirus nie pokrzyżuje planów. Do przejechania będzie około 15 kilometrów. Impreza będzie dobrą okazją, żeby podbić wynik Gorzowa w rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

Będzie to też okazja do wspólnego przejazdu rowerzystów w trakcie samej rywalizacji. Im więcej osób będzie kręciło, tym też będzie więcej kilometrów dla naszego miasta. Można powiedzieć, że to takie zwieńczenie akcji na koniec czerwca - mówi Paweł Najdora z Rowerowego Gorzowa.

Gorzów: masa rowerowa
Autor: Arkadiusz Sikorski/gorzow.pl

Masa rowerowa wystartuje z parku Górczyńskiego o godz. 18. To będzie pierwszy dzień wakacji (26.06), więc mile widziane całe rodziny. Przejazdy organizowane są w Gorzowie od 10 lat. Mają zwrócić uwagę władz miasta na cyklistów i ich problemy. W pierwszej ulicami przejechało ponad 100 osób, w ostatnich liczba uczestników dochodziła do 800. Szczegóły czerwcowej masy rowerowej na Facebooku Rowerowego Gorzowa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE