Gorzów: Cyber Mil na Przemysłowej. W II LO będą kształcili specjalistów do walki z cyberzagrożeniami

2020-09-16 8:13
cyberklasa
Autor: coola

​Specjaliści od cyber bezpieczeństwa w II LO w Gorzowie. Szkoła jako jedyna w województwie lubuskim będzie uczestnikiem programu Cyber. Mil.

W liceum przy ulicy Przemysłowej powstanie klasa o profilu informatycznym ukierunkowana na zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem i kryptologią. Program realizowany jest przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Szkoła otrzyma dostęp do nowoczesnych technologi informatycznych. - Cieszymy się bo bardzo zależało nam na uczestnictwie w tym programie- mówi Tomasz Pluta dyrektor II LO.

Mówi Tomasz Pluta dyrektor II LO w Gorzowie:

Zajęcia będą prowadzili między innymi wykładowcy z Wojskowej Akademii Technicznej. Klasa ma mieć maksymalnie 15 uczniów i ruszy we wrześniu 2021 roku. W ciągu trzech lat uczniowie będą mieli 5 dodatkowych przedmiotów związanych z kryptologią i cyberbezpieczeństwem. Na jej stworzenie i wyposażenie MON przewidział 300 tysięcy złotych, 20 procent tej sumy musi wyłożyć miasto.

Ile kosztuje szkolna wyprawka w 2020?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE