Gorzów: Co oświata ma z Budżetu Obywatelskiego 2021?

2020-10-06 16:41
Gorzów: szkoła gastronomik
Autor: SG Zespół Szkół Gastronomicznych w Gorzowie

Boiska, place zabaw, stojaki rowerowe, pojawią się w 2021 roku przy gorzowskich szkołach i przedszkolach. Wszystko powstanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Gorzowska oświata ma do wydania 1 mln 260 tys. zł.

Boiska i place zabaw- oświatowe inwestycje w ramach Budżetu Obywatelskiego w Gorzowie. Wygrał pakiet siedmiu zadań, które zostaną wykonane w przyszłym roku. Dyrektorzy wypracowali je na spotkaniu w czerwcu. Dzięki temu przy Zespole Szkół Gastronomicznych powstanie wielofunkcyjne boisko. Przy Szkole Mistrzostwa Sportowego plac zabaw z elementami street workoutu. Przedszkole nr 12 wzbogaci się o plac zabaw, natomiast place przy placówkach nr 25 i 13 zostaną odnowione i uzupełnione o nowe urządzenia. Przy gorzowskich szkołach zostaną zamontowane stojaki rowerowe.

Chodzi o Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Czereśniowej i Szkołę Podstawową nr 13. Zadanie obejmuje montaż 10 podwójnych stojaków rowerowych, czyli zabezpieczamy miejsca dla 20 rowerów. A także postawienie wiat rowerowych - mówi Anna Bonus Mackiewicz, dyrektor Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji.

Gorzów: budżet obywatelski
Autor: SG Budżet obywatelski 2021.

W ramach budżetu obywatelskiego zorganizowany zostanie festyn z okazji Dnia Przedszkolaka. Uczestniczyć w nim będą mogli wychowankowie wszystkich gorzowskich przedszkoli. Oświatowa pula wynosiła 1 mln 260 tys. zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE