Gorzów: Bulwar zbyt imprezkowy? Zabawa i śmieci

2020-08-25 10:10
Gorzów: bulwar
Autor: Fragles Bulwary nadwarciańskie, to popularne miejsce wśród młodych gorzowian.

Gorzowska młodzież bawi się na bulwarze nadwarciańskim, bo w mieście brakuje miejsc stricte dla niej. Nad Wartą można wypić przysłowiowe piwo legalnie. Przy czym obowiązują zasady, co do godzin, mocy alkoholu i porządku. Wielu biesiadujących o tym nie pamięta.

Nadwarciańskie bulwary popularną „miejscówką” młodych gorzowian. Niestety zostawiają po sobie śmieci. Tłumy pojawiają się w wakacyjne wieczory, szczególnie w weekendy. Na bulwarze można pić alkohol. Czy to ich przyciąga?

Czy to zwiększyło atrakcyjność bulwaru? Na pewno zmniejszyło stres wśród młodzieży która przyszła się tu odprężyć – mówi Paweł Ferensztajn z Młodzieżowej Rady Miasta.

Niestety w Gorzowie brakuje miejsc stricte dla młodzieży – dodaje Maja Górnikiewicz z Młodzieżowej Rady Miasta. - Właśnie dlatego udajemy się tutaj na bulwar, bo to jest takie miejsce gdzie możemy się spotkać.

Na bulwarze można pić alkohol niskoprocentowy od godz. 19.00 do 4.00 nad ranem.

Gorzów: bulwar
Autor: Fragles Alkohol na bulwarze można pić od 19.00. Nie wszyscy o tym pamietają.

Wielu o tym zapomina – mówi Andrzej Jasiński, komendant gorzowskiej Straży Miejskiej. - Dużym problemem są także pozostawiane przez biesiadujących np. butelki. Gdyby przyszło do ponownego opiniowania kwestii spożywania alkoholu w tym miejscu, jeżeli nie poprawi się zachowanie osób, które piją tam alkohol, myślę że dziś byłaby to opinia raczej negatywna.

Młodzież pojawia się na bulwarze już w piątkowe popołudnia. Dodajmy, że ponownie otworzyły się pierwsze puby.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE