Gorzów: Brak matematyków i nauczycieli wychowania przedszkolnego

2021-08-30 14:45
gorzów klasa szkoła
Autor: Fragles Do pierwszego dzwonka coraz bliżej.

Luki w szkolnych kadrach na razie łatane będą nadgodzinami. W dalszej perspektywie dyrektorzy będą wysyłać swoich nauczycieli na kursy, które pozwolą im później prowadzić naukę drugiego przedmiotu.

Matematycy w Gorzowie na wagę złota. W środę (1.09) zabrzmi pierwszy dzwonek w gorzowskich szkołach. W 46 placówkach naukę zacznie ponad 16,5 tysiąca dzieci i młodzieży. Trwają ostatnie przygotowania, oczywiście problemów nie brakuje nie tylko z powodu pandemii. Od kilku lat brakuje nauczycieli zawodów. Natomiast w tym roku ​doszli do tego matematycy i nauczyciele wychowania przedszkolnego.

Są dwa kierunki działań doraźnych. Pierwsze rozwiązanie to oczywiście przydzielenie nadgodzin. Natomiast dyrektorzy szkół, w których takie sytuacje istnieją muszą szukać innego rozwiązania, czyli przekierowywanie nauczycieli na zdobywanie dodatkowych uprawnień do nauki drugiego przedmiotu - mówi Renata Pliżga dyrektor Wydziału Edukacji UM:

Gorzów: CEZiB
Autor: SG CEZiB (fot. archiwum).

Niestety nie bez przeszkód toczy się budowa Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. Wiadomo także, że hala sportowa ani warsztaty nie będą gotowe we wrześniu. Uczniowie zaczną tam zajęcia prawdopodobnie dopiero po nowym roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE