Gorzów: ​Brak maseczki w autobusie czy sklepie może kosztować 500 zł

2020-08-04 14:50
Służby będą sprawdzać czy maseczki są używane m.in. w sklepach
Autor: Anna Shvets/pexels.com Służby będą sprawdzać czy maseczki są używane m.in. w sklepach

Policja i sanepid z od początku pandemii sprawdzają czy przestrzegane są zalecenia związane z koronawirusem. Służby podkreślają, że chodzi o edukację, ale mogą także karać.

Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik Komendy Miejskiej Policji zapewnia, że mandaty to przypadki jednostkowe w skali tygodnia. Najczęściej kończy się na pouczeniu. Z kolei gorzowski sanepid do tej pory wystawił 22 mandaty na łączną kwotę 4250 zł.

Policjanci sprawdzają czy zakrywamy usta i nos w sklepie, komunikacji miejskiej, czy na stacji benzynowej. Brak maseczki może kosztować 500 zł. Pracowników sanepidu interesują sklepy, urzędy, zakłady pracy - czy są odpowiednio zabezpieczone.

Jeżeli pracownicy nie otrzymali maseczek, przyłbic czy rękawiczek, pracodawca może zostać ukarany mandatem. Dostać go może także pracownik, który dostał środki ochrony a z nich nie korzysta.

Pierwszy pacjent wyleczony osoczem ozdrowieńca
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE