Gorzów: Bezpieczne wakacje czyli policja na wakacjach

2021-06-25 12:18
policja woda
Autor: foto. Lubuska Policja

Policja będzie pomagała, radziła ale też karała​. W czasie wakacji ważny jest wypoczynek i dobra zabawa, ale mundurowi zwracają uwagę również na zdrowy rozsądek i zasady bezpieczeństwa. Ruszyła policyjna akcja "Bezpieczne Wakacje".

Lubuskich funkcjonariuszy nie zabraknie przede wszystkim nad jeziorami i na drogach. To właśnie nad wodą i w drodze na letni wypoczynek najczęściej dochodzi do tragicznych zdarzeń. Nad akwenami warto pamiętać o tym, że bezpieczniej jest w miejscach strzeżonych. Nie warto też imponować umiejętnościami pływackimi przepływając jezioro bez asekuracji.

Z kolei na trasie trzeba pamiętać o dozwolonej prędkości. Wspólny mianownik w przypadku tragicznych zdarzeń na drogach i nad wodą to brawura a do tego alkohol. W ubiegłym roku w pierwszy weekend wakacji doszło do 9 wypadków- jedna osoba zginęła, a 12 zostało rannych.

Mundurowi przypominają, że przekroczenie prędkości o 50 kilometrów na godzinę może skończyć się utratą prawa jazdy. Nietrzeźwym kierowcom grożą również dwa lata więzienia.

Trąba powietrzna zerwała dachy w Librantowej koło Nowego Sącza
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE